کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی صنعتی

کفپوش اپوکسی در واقع کفپوشی است که از رزین های اپوکسی ساخته شده است. بخش عظیمی از کاربرد این کفپوش ها را می توان در زمینه های تجاری و صنعتی مشاهده کرد.

کفپوش های اپوکسی صنعتی را اغلب می توان در کف های بتنی استفاده کرد و بسیار بادوام هستند. یکی از ویژگی های کفپوش صنعتی توانایی تحمل وزن و فشار زیاد است. فشارهایی که شامل گرما، تماس با مواد شیمیایی و غیره است.

کاربرد کفپوش اپوکسی

از آنجایی که این کفپوش ها قادر به تحمل بارهای سنگین و بادوام هستند، علاوه بر کاربرد در کارگاه ها و ساختمان های تجاری و صنعتی، برای استفاده در بیمارستان ها، آرایشگاه ها، فرودگاه ها، سالن های ورزشی، استخرها، سرویس های بهداشتی، حمام و انبارها نیز مناسب می باشند. .

معایب کفپوش صنعتی اپوکسی

از آنجایی که کفپوش اپوکسی سخت است، ممکن است هنگام راه رفتن روی آن صدا ایجاد کند. به همین دلیل معمولا از کفپوش پلی اورتان انعطاف پذیر در منازل و فضاهای اداری برای رفع مشکل صدا در کفپوش استفاده می شود.

یکی دیگر از معایب کفپوش های اپوکسی صنعتی این است که در صورت وجود ترک در زیر لایه، کف به نظر مواج می رسد. دودهای سمی قوی

به محض شروع نصب کفپوش اپوکسی صنعتی بوی تند را متوجه خواهید شد. گاهی اوقات ممکن است متوجه بوی آمونیاک شوید. این بخارات سمی هستند و ممکن است برای هر کسی که در نزدیکی است عوارض جانبی ایجاد کند. برخی از علائم و نشانه‌های رایجی که در نتیجه استنشاق بخارات ظاهر می‌شوند عبارتند از التهاب بینی، چشم‌ها و گلو و تحریک ریه. افراد مبتلا به آسم ممکن است مشکلات تنفسی داشته باشند.

2. ترک ها و تراشه ها در مناطق با ضربه زیاد

اگر قصد دارید کفپوش اپوکسی را در گاراژ یا مکان های مشابه نصب کنید، مجبور به تعویض مکرر آن خواهید بود، زیرا این کفپوش ها برای مکان های پر رفت و آمد چندان مناسب نیستند و براده ها خیلی زود ترک می خورند. آنها می خورند در نتیجه نیاز به نیروی کار برای ترمیم آسیب وجود دارد که همه اینها به معنای پرداخت هزینه اضافی است.

3. بسیار مرطوب و مرطوب

یکی از معایب و مشکلات اساسی کفپوش اپوکسی صنعتی لغزنده بودن آن به خصوص در صورت خیس بودن است. البته باید توجه داشت که مشکل تقریباً همه کفپوش های رزینی این است زیرا این کفپوش ها همیشه سطحی بسیار صاف ایجاد می کنند که در صورت ریختن آب یا روغن روی آن بسیار لغزنده و خطرناک می شود. .

مزایای کفپوش اپوکسی

کفپوش های اپوکسی صنعتی در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی مانند حلال ها و اسیدها مقاوم هستند. این نوع کفپوش ها تزئینی هستند و در طرح ها و رنگ های متنوع در بازار یافت می شوند.

از دیگر مزایای این کفپوش ها سرعت نصب و نگهداری آسان است. همچنین به دلیل اینکه کف ها بدون درز و مایع هستند، تمیز کردن آن بسیار آسان است. کفپوش های اپوکسی با گرمایش از کف می توانند ترکیبی عالی از زیبایی و کارایی بالا را به شما ارائه دهند.

همانطور که قبلا ذکر شد، کفپوش های اپوکسی در برابر فشار بسیار مقاوم هستند و مقاومت فشاری بتن را حدود 7 برابر بهبود می بخشند. این کفپوش ها دارای طول عمر بالا و بهترین چسبندگی به بتن هستند.

مراحل اجرای کفپوش صنعتی

کفپوش های اپوکسی صنعتی با شفافیت خود جذابیت و کارایی بیشتری به فضای کار شما می بخشند. در زیر مراحل نصب و استفاده از پوشش اپوکسی در کف صنعتی را شرح می دهیم:

مرحله 1: منطقه آسیاب الماس برای حذف آلاینده ها و آماده سازی بتن برای پوشش.

مرحله 2: جاروبرقی را به طور کامل جاروبرقی بکشید تا خاک و گرد و غبار از ناحیه پاک شود.

مرحله 3: پرایمر اپوکسی 100% جامد (رنگی) را روی آن ناحیه بمالید و با استفاده از ابزار مناسب پخش کنید.

مرحله 4: اجازه دهید اپوکسی تنظیم شود.

مرحله 5: پوشش ساختمانی اپوکسی 100% جامد (رنگی) را روی ناحیه اعمال کنید و اپوکسی را با استفاده از یک غلتک رنگ دسته بلند صاف کنید.

مرحله 6: اجازه دهید لایه ساختمانی اپوکسی پوشش داده و سفت شود.

مرحله 7: محل را بشویید و مواد اضافی را از کف صنعتی خود بردارید.

مرحله 8: اورتان براق آلیفاتیک (رنگی) را روی ناحیه مورد نظر بمالید.

مرحله 9: صبر کنید تا کف اپوکسی صنعتی کاملا خشک شود و عملیات خود را شروع کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *